Reklama w fotografii ślubnej

Konkurencja w fotografii ślubnej jest coraz większa, a świadomość klientów ciągle ewoluuje. Fotograf ślubny to już nie tylko specjalista od wykonywania zdjęć, ale i kreatywny marketingowiec. Które kanały komunikacji z klientami są najbardziej skuteczne? Jak się reklamować, żeby zdobyć klientów?

Czytaj więcej

Konkurencja w branży fotografii ślubnej

Konkurencja w branży fotografii ślubnej jest bardzo duża i stale rośnie.  Na rynku pojawiają się nowe osobistości i firmy fotograficzne, a wszystko przez łatwo dostępną wiedzę i sprzęt… To powód dla którego warto przyjrzeć się relacjom, jakie panują dziś między konkurującymi ze sobą fotografami. 

Czytaj więcej

Rok 2015 według Nikoniarzy

Koniec roku to czas różnych podsumowań. Sprawdziliśmy, które treści cieszyły się największym zainteresowaniem naszych Czytelników. Przedstawiamy najciekawsze zdjęcia, informacje ze świata fotografii, artykuły i wydarzenia mijającego roku.

Czytaj więcej

Słowniczek slangu fotograficznego

Fotografowie mają swoją gwarę, która bywa trudna do zrozumienia dla niewtajemniczonych. Dlatego przygotowaliśmy słowniczek slangowych określeń i popularnych skrótów. Mamy nadzieję, że pomoże w lepszej komunikacji. A przy okazji – można się uśmiać…

Czytaj więcej

Jak się przełamać i robić dobre zdjęcia?

Zastanawialiście się kiedyś, co łączy dobre zdjęcia? A dokładnie co takiego powoduje, że zdjęcia stają się dobre? Ja niejednokrotnie poszukiwałem idealnego „przepisu” na to idealne zdjęcie. Doszedłem do ciekawych spostrzeżeń i dzisiaj nimi się podzielę.

Czytaj więcej

„Zabawa w RAWki”, czyli pojedynek na zdjęcia!

„Zabawa w RAWki” to regularne pojedynki fotograficzne ogłaszane na Forum Nikoniarzy. Wkrótce odbędzie się pojedynek numer 100. Będziemy celebrować tę chwilę!

Czytaj więcej

Przychodzi baba do fotografa…

…i zaczyna marudzić…Za mocne światło, nie ten profil, kadr się nie podoba, cera wyszła jakaś taka ziemista, tu ma za dużo a tam za mało – co nie jest oczywiście winą nocnego podjadania – zawsze fotografa. Nie próbuj z tym dyskutować. Będzie ciężko? Może – ale się opłaci!     Kobiety uważa się za trudne, […]

Czytaj więcej