Gdy pada i zimno… Jak ochronić aparat

Jesień w pełni, zima za pasem. Ulewne deszcze i ujemne temperatury nie powinny przeszkodzić w robieniu zdjęć. Pod warunkiem, że ochronimy aparat.

Czytaj więcej

Uwaga, gorące piksele!

„Gorące piksele” – to brzmi groźnie. Jak je rozpoznać i czy trzeba się nimi przejmować?

Czytaj więcej

Dlaczego fotograf potrzebuje statywu

Statyw to coś więcej niż dodatek fotograficzny. Solidny trójnóg jest wręcz niezbędny, by odkryć pełnię możliwości, jakie daje aparat i osiągnąć efekty godne mistrzów fotografii.

Czytaj więcej

Nikon AD 2015 – przegląd nowości sprzętowych

Nowy sprzęt fotograficzny pojawia się na rynku prawie co miesiąc. Aby uchronić naszych Czytelników przed fotograficznym zawrotem głowy, przygotowaliśmy zestawienie tegorocznych nowości od Nikona.

Czytaj więcej

NIKON COOLPIX P900 – pierwsze opinie użytkowników

Na początku marca firma Nikon zaprezentowała aparat COOLPIX P900. Nowy kompakt wzbudził zainteresowanie użytkowników Forum Nikoniarze.pl.

Czytaj więcej

Pełna klatka dla amatora!

Nikon D600 stał się faktem fizycznym, nie jak do tej pory mistycznym jak od miesięcy miało to miejsce na naszym forum. Pełna klatka wyposażona w 24mpx. Zaczynamy dyskutować o konkretach: http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2920869#post2920869

Czytaj więcej

Nikon D800

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy: Nikon D800. Jak każdy Nikon, tak i ten jest przełomowy. Poniżej specyfikacja: Matryca CMOS formatu FX (pełnoklatkowa) o rozdzielczości 36,3 mln pikseli Czułość ISO 100?6400: z możliwością zwiększenia do odpowiednika ISO 25 600 oraz zmniejszenia do odpowiednika ISO 50. 4 kl./s w trybie zdjęć seryjnych z kadrowaniem w formacie FX/5:4. […]

Czytaj więcej