Koniec roku to czas różnych podsumowań. Sprawdziliśmy, które treści cieszyły się największym zainteresowaniem naszych Czytelników. Przedstawiamy najciekawsze zdjęcia, informacje ze świata fotografii, artykuły i wydarzenia mijającego roku.

 

Najchętniej oglądane zdjęcia

Oto fotografie z Forum Nikoniarzy, które zyskały najlepszy odbiór, biorąc pod uwagę statystyki oglądalności.

W zestawieniu przeważają krajobrazy, ale nasi Czytelnicy docenili też portrety i fotografię nowoczesnej architektury.

Spośród krajobrazów największe wrażenie wywarły zdjęcia wykonane w świetle księżyca oraz o zachodzie słońca. Co tylko potwierdza, że kluczem do sukcesu w tej dziedzinie fotografii jest opanowanie światła.

 

 

 

 

 

Fot. creep

Fot. creep.

 

 

 

 

 

Najciekawsze informacje

Nasi Czytelnicy zareagowali na doniesienia z Agencji Reutera, która zdecydowała nie przyjmować odbitek z RAW od swoich reporterów. To wzbudziło liczne kontrowersje, zarówno w świecie zawodowców, jak i na forum naszej społeczności Nikoniarzy.

Zobacz: Reuters chce JPG, a nie RAW.

Jak przystało na Nikoniarzy, z entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość, że nasza ulubiona marka fotograficzna rządzi w kosmosie.

Zobacz: Russian Cosmonaut Oleg Kononenko with the Nikon DSLR Gear on the ISS.

 

Najpopularniejszy sprzęt fotograficzny

Na początku marca firma Nikon zaprezentowała aparat Coolpix P900 z imponującym 83-krotnym zoomem optycznym. Przewidywaliśmy, że ten sprytny kompakt może się okazać hitem tegorocznej sprzedaży i chyba rzeczywiście tak się stało.

P900

W testowanie nowego Coolpiksa zaangażował się reporter prasowy Jacek Turczyk. Jego opinię można przeczytać we wpisie pt. „Czy Nikon Coolpix P900 to sprzęt na miarę reportera prasowego?”.

 

Najczęściej czytane artykuły

Sądząc po liczbach odsłon, najczęściej czytanym artykułem na portalu Nikoniarze.pl był ten pod tytułem: „Czy dobre zdjęcie wymaga dobrego aparatu?”. Nic dziwnego, w końcu temat został wywołany przez Użytkowników naszego Forum.

Czytelnicy zaglądali też chętnie do artykułu o „Zabawie w RAW-ki”. Zachęcamy nieustająco do udziału w tej sympatycznej rywalizacji!

 

Ankieta Nikoniarzy

W 2015 roku Nikoniarze doczekali się – chyba pierwszego w historii – badania ankietowego. Dzięki ankiecie dowiedzieliśmy się, kim jest typowy Nikoniarz, gdzie mieszka, jakiego sprzętu używa, jak ocenia swoje umiejętności fotograficzne itd. Wyniki badania opublikowano na stronie: Kim jest typowy Nikoniarz? Sprawdź wyniki ankiety!

ankieta_nikoniarzy

 

Oby Nowy Rok okazał się co najmniej równie interesujący i udany.
Samych dobrych wiadomości w 2016 życzy
Redakcja Nikoniarze.pl