Autorem świetnego w moim mniemaniu programu jest „Pebal”. Ten prosty i nieskomplikowany w obsłudze program pozwala na łączenie ekspozycji. O swoim programie w skrócie pisze Pebal:

„Stworzyłem proste narzędzie, przeznaczone do automatycznego łączenia ekspozycji. Doszedłem do wniosku, że tak prosta rzecz jak łączenie ekspozycji, nie powinna wymagać od użytkowników wiedzy, jakiej wymagają dostępne na rynku narzędzia, dedykowane do tego celu. Doszedłem do wniosku, że można obyć się bez tych wszystkich suwaczków i opracowałem algorytm, który automatycznie wydobywa z ekspozycji to, co jest w nich najbardziej istotne.

Duży nacisk w algorytmie, został położony na jakość samego łączenia. Do minimum zostały zredukowane niepożądane efekty, takie jak sztuczne poświaty czy cienie. Starałem się aby złożone obrazy, były w jak największym stopniu naturalne. Oczywiście zdarza się, że wygenerowany obraz należy poddać niewielkim modyfikacjom w programie graficznym, ale modyfikacje te nie wymagają już ingerencji w kontrast subtonowy”.

Polecamy!

więcej na forum