Pierwszy międzynarodowy plener nikoniarzy w Pradze doszedł do skutku.

42 osobowa ekipa zwiedziła w drodze jedną z najpiękniejszych w Europie Jaskiń- Jaskinię Punkewny. Pływanie łódkami w podziemnych labiryntach było nie lada atrakcją dla uczestników.

Jaskinia Punkewny

Następnie przejazd do Brna największego miasta Moraw, niezwykle urokliwe, z piękną starówką. Niestety pogoda nam nie dopisała i o zwiedzaniu miasta musieliśmy zapomnieć. Wieczorna obiadokolacja i czeskie piwo już w Pradze.
Następnego dnia szybkie śniadanie i całodzienne zwiedzanie Pragi. Swoje uroki prezentowały nam Hradczany: Katedra Św. Wita, Zamek, Złota Uliczka, Bazylika Św. Jerzego, Schody Królewskie, następnie udaliśmy się na Małą Stranę: Kościół Św. Mikołaja, Most Karola. Powrót do hotelu i przygotowania do dnia następnego przebiegł na integracji ikrótkich dyskusjach. W międzyczasie Adam Małysz zdobył srebny medal na Olimpiadzie.

Praga nocą

Śniadanie trzeciego dnia i dalszy ciąg zwiedzania Pragi. Tym razem Nove Miasto: Plac Wacława, Ratusz Nowomiejski, następnie udaliśmy się na rynek Starego Miasta gdzie obejrzeliśmy i zwiedziliśmy Ratusz, Zegar Orloy, kościół Tyński, Dzielnicę żydowska, cmentarz żydowski, Synagogę Staronowa, Ratusz Żydowski.

Cmentarz żydowski

Dzień był niezwykle wyczerpujący. W drodze powrotnej uczestnicy dyskutowali o plenerze, zarówno obecnym jak  i przyszłym w Paryżu. Dalszą część podróży prawie cała grupa spędziła śpiąc.

Więcej na forum